Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9297783



*

nr 929 7783


Gunnar Borgenhag

(1927-1999), Sverige


Gunnar Borgenhag, composition, signed, 105x75,


MIXED MEDIA, Gunnar Borgenhag, komposition, signerad, 105x75


Gunnar Borgenhag, Swedish painter, born 1927, dead 1999.

Estimate:

1000

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday December 8 2014
at 19:47:36


  • Bid history
Time Bidder Bid
5/12 07:09:38 1      300 kr
5/12 07:10:38 1      350 kr
6/12 14:46:23 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Gunnar Borgenhag

Gunnar Borgenhag, Swedish painter, born 1927, dead 1999.

Read more about Gunnar Borgenhag
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gunnar borgenhag komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr